Hírek
2016. Április 17. 04:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Iszlám Állam - Az amerikai védelmi miniszter a terrorszervezet elleni harc fokozását ígéri

Több légicsapást és több amerikai katonát ígért az Iszlám Állam ellen Szírában és Irakban az amerikai védelmi miniszter, Ashton Carter. A politikus az Egyesült Arab Emírségekben beszélt szombaton Washington terveiről.
Az amerikai média beszámolója szerint a Pentagon vezetője az Abu Dzabi melletti Al-Dafra légibázison fejtette ki álláspontját. Többek között erről a légibázisról szállnak fel a gépek az Iszlám Állam terroristái elleni csapásaikhoz.
Carter hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok még erőteljesebben akar fellépni a terroristák ellen és mindennek csupán "leleményességünk korlátai szabnak határt". Carter az amerikai szárazföldi csapatok létszámának növelését, gyakoribb légicsapásokat, kibertámadásokat helyezett kilátásba szíriai és iraki területeken. Értésre adta egyúttal azt is, hogy az Egyesült Államok megváltoztatni készül az Iszlám Állam elleni fellépésének természetét: a terepen végzett hírszerzői munka javulásával összhangban gyorsabb célzott támadásokat ígért. "Amint egyre többet és többet tudunk meg az ellenség legfőbb vezetőiről, képesek leszünk egyre erőteljesebben támadni őket" - fogalmazott a politikus.
Pár nappal ezelőtt Joseph Dunford tábornok, a vezérkari főnökök egyesített bizottságának vezetője fejtette ki újságíróknak, hogy az ő és Ashton Carter véleménye szerint Irakban meg kell növelni az amerikai katonák létszámát, ehhez a döntéshez egyelőre várják Obama elnök és az iraki kormány egyetértését. Dunford és Carter szerint a felgyorsított küzdelem azt is jelenti, hogy az amerikaiak Apache típusú harci helikoptereket is bevethetnek, és amerikai katonai tanácsadókat vezényelhetnek az iraki hadseregbe.
Mostani rövid tájékoztatóján Ashton Carter arról is beszélt, hogy Obama elnök bátorítani fogja az Öböl-térség országait, hogy anyagilag is járuljanak hozzá Irak újjáépítéséhez. Obama elnök egyébként a jövő héten részt vesz az Egyesült Államok és az Öböl-menti Együttműködési Tanács ezúttal Szaúd-Arábiában tartandó csúcsértekezletén.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.