Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2018. Október 26. 09:53, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Járattörlések és késések a reptéri csomagkezelők sztrájkja miatt Brüsszelben

Járattörlések és késések a reptéri csomagkezelők sztrájkja miatt Brüsszelben

A csomagkezelést végzők spontán sztrájkja miatt eddig 25 légijárat törlését és jelentős késéseket jelentett be pénteken a brüsszeli Zaventem nemzetközi reptér - közölte a helyi sajtó.

Információk szerint a kimaradások budapesti járatokat nem érintenek.

A repülőtér sajtószolgálatának tájékoztatása szerint a kimaradások főként a fapados légitársaságok, a Ryanair és a Tui fly járatait érintik, amelyek poggyászkezelését az Aviapartner földi kiszolgálócég végzi. A spontán munkabeszüntetést a szociális konzultáció hiányára panaszkodva hirdették meg a vállalat munkatársai.

Mint elmondták, a sztrájkot egyes dolgozók már csütörtök éjszaka megkezdték, a késedelmes, vagy elmaradt poggyászkiadás miatt több mint 300 ember éjszakázott a repülőtéren.

A tájékoztatás szerint az Aviapartner munkatársainak érdekeit képviselő szakszervezet és a cég vezetése péntek délelőtt tárgyalóasztalhoz ül ugyan, de a késések és járatkimaradások továbbra is várhatók.

A belga Brussels Airlines jártait nem érinti sem az akadozó csomagkiadás, sem a járatkimaradás, mivel földi kiszolgálását a Swissport cég végzi - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 06. 07:30, péntek | Külföld

Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Hszi Csin-pinggel kereskedelmi kérdésekről

Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba

2025. Június 06. 07:28, péntek | Külföld

Ukrán vezérkar: az ukrán erők csapást mértek Oroszország brjanszki területére

Az ukrán erők precíziós rakétacsapást mértek csütörtökön az orosz rakétacsapatok egyik egységének gyülekezési körzetére az oroszországi brjanszki területen fekvő Klinci város közelében - közölte az ukrán vezérkar a Telegramon.

2025. Június 06. 07:25, péntek | Külföld

Parajd - Prefektus: nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel

Nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel a vízzel elárasztott parajdi sóbányánál a csütörtöki mérések szerint - közölte Petres Sándor Hargita megyei prefektus.

2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa

Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.