Hírek
2015. Július 01. 07:10, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Jelentősen fehéredett a kereskedelem az online pénztárgépeknek köszönhetően

Jelentősen fehéredett a kiskereskedelem az online pénztárgépek tavalyi bevezetésének köszönhetően, azóta az áfabevételek több mint 200 milliárd forinttal nőttek.
Mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára kedden az M1 aktuális csatorna esti Híradójában.
Pankucsi Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adóügyekért felelős helyettes államtitkára a hírműsorban azt is megjegyezte, hogy az adóbevételek bővülése mellett csökkennek az áfavisszaélések, kevesebb áfát igényelnek vissza jogtalanul.
A feketegazdaság visszaszorulása az idei adatokban is tükröződik, az év első öt hónapjában a költségvetés áfabevételei 85 milliárd forinttal haladták meg az egy évvel korábbit. Az online pénztárgépek használatát a tervek szerint az idén a szolgáltató szektorra is kiterjesztik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld
ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése
2025. Augusztus 31. 08:33, vasárnap | Belföld
MÁV: az utószezonban is sűrűbben indulnak a vonatok a Balaton felé
2025. Augusztus 30. 09:18, szombat | Belföld
Megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat
Hétfőn megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 (ADHU 25) nagyszabású országvédelmi gyakorlat, amely a rendszerváltás óta a Magyar Honvédség legnagyobb, legfontosabb és legkomplexebb művelete
2025. Augusztus 30. 09:16, szombat | Belföld
Lázár János: a nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk
A nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter a Lázárinfó Extra címmel tartott pénteki fórumán a tihanyi Tranzit fesztiválon.