Városlista
2026. május 11, hétfő - Ferenc

Hírek

2011. Szeptember 06. 07:23, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Jó lesz az idei bor

Jó lesz az idei bor

A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) idén 400-450 ezer tonna szőlőtermésre számít, melyből mintegy hárommillió hektoliter újbort készíthetnek a borászok - írja a Magyar Nemzet.

Bár a becslés még korai, a jó termés csak akkor lesz, ha az őszi időjárási viszonyok ideálisak maradnak.

Nyers Ágnes, a HNT szakértője a szervezet honlapján közzétett elemzésében hívja fel a figyelmet, hogy a tavaszi fagyok és a szélsőséges időjárás kis mértékű terméskiesést okozott az egyes borvidékeken, de további csapadékra már nem lenne szükség.

A hazai felvásárlók az alacsony termés miatt tavaly azt is megélhették, hogy a cseh és a szlovák kereskedők kiviszik az országból a szőlőt - emlékeztet a Magyar Nemzet. A HNT-hez beérkezett előzetes jelzések alapján a fehér szőlő iránt most is nagy a külföldi érdeklődés, így a tavalyinál kedvezőbb árakkal indult a szüret.

A hazai export szempontjából kedvező lehet, hogy a nemzetközi ízlés a gyümölcsízű, könnyebb fehérborokat részesíti előnyben. Az Agrárgazdasági Kutatóintézet adatai szerint az idei első fél évben hazánkban négy százalékkal nőtt az asztali és tájborok értékesítése az előző évi azonos időszakhoz képest.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: bor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld

Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik

Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.

2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld

Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről

Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.