Hírek
2013. Március 21. 09:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Jön az ítéletidő
Magyar Közút: senki ne induljon útnak pénteken a hófúvással érintett országrészekben!
Az előrejelzések szerint pénteken az északi és az északkeleti országrészben hófúvásokra lehet számítani, a Magyar Közút Zrt. arra kéri a járművezetőket, hogy az érintett területen senki ne induljon útnak.
Pécsi Norbert Sándor szóvivő csütörtöki, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a hótorlaszok megszüntetése rendkívül idő- és energiaigényes, eredményesen csak a havazás és a viharos széllökések befejeztével lehet majd fellépni. A Magyar Közút hóeltakarításra és síkosságmentesítésre felkészített járművei és üzemmérnökségi dolgozói 12 órás váltásban dolgoznak a következő napokban.
A hótorlaszok megszüntetése elsőbbséget élvez a főutakon és a forgalmasabb mellékutakon - közölte Pécsi Norbert Sándor, hozzátéve: bérelhető munkagépeket is az utakra rendelnek és szükség szerint országos vagy regionális szintű átcsoportosításokat is végrehajt a gépparkján belül.
Csütörtökre ismét több megyére adott ki figyelmeztetéseket az Országos Meteorológiai Szolgálat a várható jelentős mennyiségű csapadék, az erős szél, illetve hófúvás miatt. Péntekre az erős hófúvás miatt az ország északkeleti csücskére már másodfokú figyelmeztetések is érvényben vannak.

Kiadták a figyelmeztetést, majd a riasztást
Csütörtökre az erős széllökések miatt 11 megyére, valamint a főváros területére adott ki elsőfokú figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat. E szerint Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas, Veszprém, Fejér, Zala, Somogy, Tolna, Baranya, Bács-Kiskun és Pest megyében, valamint a fővárosban a várt legerősebb széllökések sebessége meghaladhatja a 70 kilométer per órát. Komárom-Esztergom, Fejér és Pest megyére, valamint Budapestre a gyenge hófúvás miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést. A szolgálat később a riasztást is kiadta (fenti kép), igaz egyelőre azt kisebb területre.
Fotó: met.hu

Fotó: koponyeg.hu
A jelenlegi előrejelzés szerint pénteken az ország északkeleti csücskében erős hófúvás is várható. Emiatt Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére péntekre már másodfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
