Városlista
2025. szeptember 8, hétfő - Mária

Hírek

2011. November 25. 08:01, péntek | Belföld
Forrás: Stop.hu

Kalandos küzdelem Sherlock Holmes nevében - VIDEÓ

Kalandos küzdelem Sherlock Holmes nevében - VIDEÓ

Hamarosan a mozikba kerül Bernáth Zsolt filmrendező Sherlock Holmes nevében című magyar ifjúsági kalandfilmje.

Az utómunkálatok decemberig tartanak, 2012-ben a közönség a mozivásznon, a televízióban és DVD-n is megtekintheti az alacsony költségvetéssel elkészített alkotást.

A film két Sherlock Holmes-rajongó tinédzser, valamint egy kislány kalandokban és fordulatokban gazdag történetét meséli el. Szénási Kristóf (Holmes), Ungvár Ádám (Watson) és Kugler Nikolett (Ica) először álltak a kamerák előtt.

A történet egy vidéki kisvárosban játszódik, ahol különféle furcsa dolgok történnek, melyekből természetesen a felnőttek semmit sem vesznek észre. A főszereplőknek azonban feltűnik, hogy gyerekeknek veszik nyomuk, akik ugyan idővel előkerülnek, ám egyikőjük sem ugyanaz már, aki korábban volt. Elindul tehát a nyomozás, a három kiskamasz próbálja megfejteni egy vicsorgó szörny, egy rettegett karbantartó és az Álommester rejtélyét, mindezt a végsőkig küzdve, hogy "Sherlock Holmes nevében" megmentsék a városban élő gyerekeket.

- A mai gyerekek nem annyira érzékenyek ezekre az ingerekre - nyilatkozta Gulya Róbert, a film zeneszerzője arról, hogy a fiatalabb korosztály számára mennyire befogadhatóak mind az akciójelenetek, mind pedig a rájuk épülő zenei hatások. A természetfeletti világba kalauzoló rejtélyes történet képei a kisebbeket is ugyanúgy elkápráztatják majd, mint a felnőtteket.

A film rövid előzetese:

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége

Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!