Hírek
2020. December 27. 07:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Kásler: fontos lépés az oltóanyagszállítmány megérkezése

Az emberi erőforrások minisztere a járvány elleni küzdelem egyik fontos lépésének nevezte az első Pfizer-BioNTech oltóanyagszállítmány megérkezését Magyarországra.
Kásler Miklós szombaton Facebook-oldalán azt közölte, a tömeges oltási lehetőségre még várni kell, "de a mai napon egy fontos lépést tettünk meg a járvány megfékezése tekintetében".
Hozzátette, "A Dél-Pesti Centrumkórháznak adtuk át az oltóanyagszállítmányt, amelyet az oltási tervnek megfelelően elsőként a frontvonalban dolgozó egészségügyi dolgozók kapnak meg".
A garantáltan hatásos és biztonságos oltóanyag mindenki számára önkéntesen és ingyenesen lesz elérhető - hangsúlyozta a miniszter, aki egyúttal azt kérte: "addig is tartsuk be a korlátozásokat és járványügyi szabályokat, vigyázzunk egymásra!".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége
Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb
2025. Szeptember 06. 09:14, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat demonstrálja azt a képességet, ahová a honvédség eljutott
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!