Hírek
2017. Július 05. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Kassán kezdődött meg az Aranycsapat emlékéve

Kassán kezdődött a legendás Aranycsapat emlékéve, a felvidéki városban az Aranycsapat Emlékév Testület, Magyarország kassai főkonzulátusa és a helyi Thália Színház képviselői részvételével tartották a nyitórendezvényt.
Lomnici Zoltán, az emlékév testületének elnöke a rendezvényen elmondta: a kezdeményezés 2014. július 14-re nyúlik vissza, ekkor tett ígéretet Buzánszky Jenőnek, az Aranycsapat tagjának a Magyarországnak óriási dicsőséget hozó legendás válogatott emlékének méltó ápolására, a világ magyarságát összekapcsoló futballsikerek örökségének továbbadására, hogy a fiatalok hitet, erőt, büszkeséget meríthessenek a magyar futballdiadalokból.
Közölte: a tervek szerint országszerte és a határon túli magyarlakta településeken, magyar közösségekben ünnepségek, kiállítások, filmvetítések, előadások és sportesemények emlékeztetnek majd a világraszóló győzelmekre és sikerek kulturális, társadalmi hatására.
Kassa után a következő rendezvényt Kolozsváron tartják. Az ünnepségsorozat kiemelkedő napja lesz jövő év november 25-e, az évszázad mérkőzésének 65. évfordulója.
Lomnici Zoltán úgy fogalmazott: a legendás futballválogatott nemcsak a sporttörténelem, hanem a magyar történelem második világháború utáni éveinek részét képezi, ezért is indokolt, hogy emlékévvel tisztelegjen előtte a határon inneni és túli magyarság.
Az Aranycsapat Emlékév Testület elnökének kezdeményezésére Szabó Tünde sportért felelős államtitkár április 1-jén, Puskás Ferenc születésének 90. évfordulóján hirdette meg az emlékévet, amely a tervek szerint az új Puskás Ferenc Stadion 2019-ben esedékes átadásáig tart.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa
Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.
2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld
Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra
Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Külföld
Parajd - Katasztrófavédelem: magyar szakértők segítenek a sóbányánál kialakult helyzet kezelésében
Négy szakértő indult el szerdán Romániába, hogy szakmai támogatást nyújtson a parajdi sóbányánál kialakult helyzet kezeléséhez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az MTI-vel.