Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2022. Június 13. 08:57, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: Magyar Honvédség

Katonai konvojok lepik el két megye útjait

Katonai konvojok lepik el két megye útjait

Katonai menetoszlopra kell számítani június 13. és 15. között Hajdú-Bihar- és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyék útjain.

A Magyar Honvédség kéri a lakosságot, hogy a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai járműveket, mivel azok mérete és sebessége, valamint a konvojok hossza és haladásának módja eltér a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól. Mivel a zárt menetoszlop járművei közé nem hajthat be civil gépjármű, a járművek haladását a konvoj elején és végén kísérőjárművek biztosítják – tájékoztatott minderről a Honvédelmi Minisztérium közleményében.

Hozzátéve, hogy kérnek mindenkit, hogy a katonai szállítmány közelében minden esetben az aktuális útviszonyok, valamint az időjárási és látási körülmények figyelembevételével közlekedjen.

A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva arra törekszik, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja a közlekedők nyugalmát.

Címkék: honvédség, katona, konvoj

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség