Városlista
2025. június 4, szerda - Bulcsú

Hírek

2017. December 01. 07:32, péntek | Külföld
Forrás: mti

Kétszáz éve nem volt rá példa – lemond a trónról a japán császár

Kétszáz éve nem volt rá példa – lemond a trónról a japán császár

2019. április 30-án mond le a trónról a japán császár - jelentette be pénteken Tokióban Abe Sindzó miniszterelnök, miután találkozott az uralkodóval.

Akihito császár már több mint 85 éves lesz, és sajtóértesülések szerint már korábban jelezte, hogy "nyomasztják az uralkodással járó kötelezettségek". Hivatalban lévő császár lemondására két évszázada nem volt példa Japánban.

Akihitót az idősebb fia, Naruhito herceg követi a trónon. Ő a következő napon, 2019. május 1-én veszi át a jobbára ceremoniális hatalmat.

A dátumról a császári ház tanácsa döntött, amelyben politikusok, jogászok és családtagok kapnak helyet.

A lemondás lehetőségéről külön törvényt fogadtak el a nyáron a parlament két házában. Akihito 1989 januárjában lépett trónra.

Címkék: császár, japán, trón

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 04. 07:15, szerda | Külföld

SZBU: az ukrán erők felrobbantották a Krími híd tartóoszlopait

Az ukrán erők víz alatti robbanószerkezetekkel felrobbantották kedden a Krími híd tartóoszlopait - közölte az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU).