Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2016. December 01. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Kikerültek a netre az Europol terrorizmussal foglalkozó titkos anyagai

Kikerültek a netre az Europol terrorizmussal foglalkozó titkos anyagai

Titkos adatok tárolására vonatkozó biztonsági intézkedések megsértése miatt az Europol terrorizmussal foglalkozó információi kerültek ki a világhálóra

- közölte a NOS holland közszolgálati televízió oknyomozó műsorában szerdán. A televízió tájékoztatása szerint az európai uniós tagországok hágai székhelyű rendőri együttműködési szervezetének egyik munkatársa, a szervezet titkos adatok tárolására vonatkozó biztonsági intézkedéseket megszegve hazavitt több terrorizmussal foglalkozó iratot. A dokumentumokat később olyan meghajtóra másolta, amely az internethez kapcsolódva nyilvánossá tette azok tartalmát.

A csatorna állítása szerint több mint 700 oldalnyi bizalmas rendőrségi dosszié legalább 54 vizsgálat anyaga került a világhálóra, köztük az európai terrorizmussal kapcsolatba hozható emberek nevei és telefonszáma.

Az Europol nyilatkozatában hangsúlyozta, a szervezet betartja a magas szintű biztonsági előírásokat, azokról tagjainak rendszeres tájékoztatást tart.

Hangsúlyozták, a nyilvánosságra került bizalmas adatok több mint tíz évvel ezelőtti esetek részleteit tartalmazzák, amelyek nagy része már kikerült a titkosítás alól, bizonyos részleteik pedig már korábban felkerültek a világhálóra. A biztonsági előírások megsértését a szervezet megkezdte, az érintett nyomozásokban részt vevő országok hatóságait értesítették - tette hozzá a hágai székhelyű szervezet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 14:00, péntek | Külföld

Donald Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel

Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.

2026. Június 05. 11:00, péntek | Külföld

Ukrajnai háború - Zelenszkij Putyinnak címzett nyílt levélben sürgette a háború lezárását

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést

2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház

Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.

2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld

Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal

Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.