Hírek
2011. Október 17. 07:13, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Kína mentené meg az euróövezetet?
Sajtóértesülések szerint Kína több tízmilliárd eurót fektetne az uniós tagországok gazdaságaiba és felvásárolna állami adósságokat is.
A segítségnek azonban ára van: a nagyhatalom cserébe költségvetési megszorításokat és szerkezeti reformokat vár el az érintett országoktól.
A hírt a brit Sunday Times tette közzé: információikat állítólag a Párizsban tanácskozó G20-akhoz közeli körökből szerezték – s úgy tudják, hogy Kína már jelezte, segítene az euróövezet megmentésében. A támogatás főként beruházások formájában érkezhet – erre jó példa, hogy a kínai HNA légiközlekedési és szállodakonglomerátum valószínűleg megvásárolja majd az athéni nemzetközi repteret.
A befektetések mellett a kínai bankok is szívesen vásárolnának európai államadósságot – írja a Sunday Times – a támogatásért cserébe azonban elvárják, hogy a kisegített országok változtassanak gazdasági struktúrájukon és spóroljanak az állami költségvetésen is. Kína biztos szeretne lenni abban, hogy az euróövezet gazdaságán nyílt rések nem szélesednek tovább, s nem lesz szükség újabb tőke invesztálására – fogalmaz a lap.
A Sunday Times úgy tudja, ha Kína valóban támogatni fogja az uniós gazdasági övezetet, azt a Nemzetközi Valutaalapon (IMF) keresztül teszi majd. Értesüléseit a Financial Times saját forrásai is alátámasztották: a gazdasági újságnak egy névtelenül nyilatkozó szakértő azt mondta, az euróövezet válsága már Európán is túlmutat, azt csak külső - amerikai és kínai - segítséggel lehet megoldani, ehhez pedig az IMF bevonására is szükség lesz. A Valutaalap nem kommentálta a felvetéseket.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld
Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja
Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.
2026. Február 13. 10:00, péntek | Külföld
EU-csúcs: Európának versenyképesebb és ellenállóbb gazdaságot kell építenie
2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld
Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt
Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.
2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld
Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.
