Városlista
2025. április 22, kedd - Csilla

Hírek

2012. Augusztus 10. 19:25, péntek | Sport
Forrás: MTI Fotó: Kollányi Péter

London 2012 - Hatos Gábor kikapott, a bronzért küzdhet

London 2012 - Hatos Gábor kikapott, a bronzért küzdhet

Hatos Gábor kikapott az elődöntőben pénteken a londoni olimpia birkózóversenyének szabadfogású 74 kg-os súlycsoportjában, így a bronzéremért mérkőzhet.

Az idén és tavaly Európa-bajnoki, 2010-ben pedig világbajnoki bronzérmes magyar birkózó a döntőért a kétszeres vb-ezüstérmes Szaed Gudarzi ellen lépett szőnyegre. Az iráni a pekingi olimpia bronz- és ezüstérmesét is búcsúztatta, előbb a bolgár Kirill Terzijevet, majd az üzbég Szoszlan Tigijevet győzte le.
Az elődöntőben a szép számú és nagyon hangos iráni szurkolótábortól támogatott Gudarzi 25 mp után ledöntötte Hatost, s megszerezte a vezetést. A menet második fele is az övé volt, egy lábramenés után mögékerüléssel szerzett újabb pontot.
A második két perc elején ismét az iráni támadott és volt eredményes. Aztán villámgyorsan lábra ment be, majd mögékerüléssel növelte előnyét. Hatos láthatólag nem tudott mit kezdeni vele, Gudarzi végül biztosan jutott tovább.
"Hihetetlenül erős volt az iráni, pedig úgy mentem fel a szőnyegre, hogy győzni akarok" - nyilatkozott csalódottan Hatos. "Iránban még van húsz ilyen kaliberű birkózó, sok edzőpartnerrel gyakorolhat, ennyivel jobb. Én annyit dolgozom, mint egy gép, de vannak helyzetek, melyekre nem lehet felkészülni."
"Az volt a terv, hogy kifárasztja az iránit, de nem sikerült. A bronzmeccsnek meg kell lennie" - mondta Gulyás István szakágvezető.
A bronzmérkőzésen Hatos - magyar idő szerint 20:30-tól - a 2006-ban vb-harmadik, 2008-ban olimpiai ezüstérmes üzbég Szoszlan Tyigijevvel találkozik.

Címkék: Olimpia-London2012

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 21. 08:52, hétfő | Sport

Szaúdi Nagydíj - Piastri Dzsiddában is nyert, vezet az összetettben

Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.

2025. Április 21. 08:50, hétfő | Sport

A Nyíregyháza kiütésével megerősítette első helyét az FTC

A címvédő és éllovas Ferencváros hazai pályán 7-0-ra legyőzte a bennmaradásért küzdő Nyíregyházát a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának második vasárnapi mérkőzésén.

2025. Április 20. 09:20, vasárnap | Sport

Böde góllal ünnepelte az 500. meccsét, de a Paks nem tudott nyerni

A Puskás Akadémia a hosszabbításban egyenlítve 2-2-es döntetlent játszott a Paks vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának szombat esti rangadóján.

2025. Április 19. 08:34, szombat | Sport

Férfi kézilabda NB I - A Veszprém otthon három góllal nyert a Szeged ellen

A címvédő Veszprém házigazdaként 36-33-ra nyert a Magyar Kupa-győztes Szeged ellen a férfi kézilabda NB I péntek esti rangadóján, ezzel matematikailag is biztossá tette helyét a döntőben.