Hírek
2025. Január 11. 09:22, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Mabisz: 2025-től már elektronikusan is érvényes a zöldkártya
Január elsejétől az Európai Unió minden tagállamában elektronikus formátumban is érvényes a zöldkártya, a gépjármű üzembentartójának nem kell azt kinyomtatnia - tájékoztatta pénteken az MTI-t a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz
A közlemény szerint a Nemzetközi Zöldkártya Rendszer központi szervezetének (COB) nyári közgyűlésén elfogadott döntése értelmében az üzembentartó eldöntheti, hogy a zöldkártyát papíron vagy elektronikus PDF formátumban mutatja be a hatóságnak függetlenül attól, hogy az milyen szoftveren, hardveren vagy operációs rendszeren jelenik meg.
Megjegyezték:
az egyetlen gyakorlati változás, hogy a kinyomtatott zöldkártya helyett ugyanazt a dokumentumot, annak elektronikusan megjelenített képe alapján kell ellenőrizni.
A hagyományos, papíron kibocsátott zöldkártyák használata változatlanul megmarad, azokat az eddig megszokott rend szerint kell bemutatni és ellenőrizni.
A tájékoztatás szerint az elektronikus formában megküldött zöldkártyát - amennyiben az üzembentartó az elektronikus változatot nem tudja, vagy nem akarja alkalmazni - minden esetben A/4-es formátumban, fehér papírra, fekete festékkel kell kinyomtatni.
Hozzátették: a kizárólag elektronikus tanúsítvány formájú zöldkártya technikai kivitelezése még várat magára, de az ezzel kapcsolatos egyeztetések folyamatban vannak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
