Hírek
2017. Február 04. 05:00, szombat |
Sport
Forrás: mti
Magyar válogatott lehet a vízilabdázó Alex Giorgetti

A magyar vízilabda-válogatottban szerepelhet Alex Giorgetti, ha erre a nemzetközi szövetség (FINA) jóváhagyását adja.
Az olasz-magyar kettős állampolgárságú Giorgetti Budapesten született, de Olaszországban lett ismert játékos. Az olasz válogatottal - amelyben több mint 250-szer szerepelt - világbajnokságot nyert, valamint olimpiai ezüstérmet és Eb-bronzot szerzett. A hazai szövetség (MVLSZ) honlapjának beszámolója szerint a pólós azonban nemrégiben bejelentette, hogy nem játszik többet az olasz nemzeti csapatban. Közben tudatta Märcz Tamás szövetségi kapitánnyal, hogy érdekelné a magyar válogatottság.
"Alex Giorgetti az elmúlt hetekben írásban jelezte felém, hogy szívesen játszana a magyar vízilabda-válogatottban, miután az olaszban már nem kíván szerepelni" - idézte az MVLSZ honlapja Märcz Tamást, aki hozzátette, hogy a magyar szövetség kikérte az igazolást arról, mikor szerepelt utoljára az olasz együttesben a 29 éves játékos.
"Alex édesanyja magyar, ezért nem magyar állampolgárságot, hanem úgynevezett sportállampolgárság-váltást kell kérvényezni az esetében. Amennyiben megfelel minden kritériumnak, akkor tudjuk benyújtani a kérelmet a FINA felé, s ha jóváhagyják a kérelmet, akkor szerepelhet nálunk" - mondta a magyar szakvezető.
Giorgetti a Savonában, a Florentinában és a Cremonában is szerepelt, majd két részletben nyolc éven keresztül erősítette a világ egyik legjobb klubcsapatát, a Pro Reccót, közben pedig egy évet Debrecenben töltött, ahonnan magyar gólkirályként tért vissza Olaszországba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 07. 08:42, vasárnap | Sport
Ír-magyar - Rossi szerint a bíró nem egyenlően bánt a csapatokkal
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a játékvezető nem egyenlő mércével bánt a magyar és az ír labdarúgó-válogatottal a két csapat 2-2-es döntetlennel végződött világbajnoki selejtezőmérkőzésén Dublinban.
2025. Szeptember 06. 09:13, szombat | Sport
Ír-magyar - Rossi: nüanszok dönthetnek
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint nüanszok dönthetik el szombaton a magyar labdarúgó-válogatott írországi rajtját a világbajnoki selejtezősorozatban.
2025. Szeptember 05. 07:58, péntek | Sport
Vb-selejtezők - Kikaptak a németek Pozsonyban
Az Európa-bajnoki címvédő spanyol labdarúgó-válogatott 3-0-ra győzött Bulgáriában a világbajnoki selejtezősorozat csütörtöki játéknapján, a németek viszont 2-0-ra kikaptak Szlovákiában.
2025. Szeptember 04. 21:42, csütörtök | Sport
Madaras Ákos: Ezüstös siker a Rotax Grand Festivalon.
Az elmúlt hétvégén az olaszországi Sarnóban rendezték meg a Rotax Grand Festivalt, ahol a világ minden tájáról érkező fiatal gokartosok mérték össze tudásukat.