Hírek
2021. Január 31. 08:51, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Már elkezdődött a bamlanivimab alkalmazása
Érkezése után két nappal már el is kezdődött a koronavírus elleni, bamlanivimab nevű gyógyszer alkalmazása a Dél-pesti Centrumkórházban - közölte az intézmény szombaton az MTI-vel.
A közleményben emlékeztettek, Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere kezdeményezésére az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) 2020. december 12-én Európában elsőként engedélyezte a Lilly bamlanivimab nevű készítményének vészhelyzeti, ideiglenes alkalmazását, az operatív törzs pedig a beszerzését.
Kiemelték, pénteken a Dél-pesti Centrumkórházban elsőként egy 44 éves, túlsúlyos, magas vérnyomásban szenvedő nőbeteg kapta meg a bamlanivimab gyógyszert.
Hozzátették, az ambuláns ellátás keretében, infúzió formájában alkalmazható szert olyan magas rizikóval rendelkező, enyhe vagy középsúlyos koronavírus-fertőzötteknek lehet beadni, akik a betegség korai stádiumában vannak és nagy a valószínűsége annak, hogy náluk a fertőzés súlyos formában fog lezajlani.
"A monoklonális antitest típusú bamlanivimab alkalmazása során a betegnél semmilyen mellékhatást nem észleltünk, a páciens egy óra további megfigyelést követően otthonába távozott. A hazánkban bevezetett korszerű antitestterápia nagy segítséget jelenthet a frissen fertőzött, magas rizikóval és krónikus társbetegségekkel rendelkező páciensek számára" - áll a Dél-pesti Centrumkórház közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld
Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció
2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
