Hírek
2012. Február 08. 07:53, szerda |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Már több mint 400 halálos áldozat

A kemény télnek már több mint 400 halálos áldozata van Európában, a hideg kedden főleg a kontinens keleti felén szedett áldozatokat.
Ukrajnában január vége óta 136 ember halt meg a hideg miatt, Lengyelországban 68, közülük hat az utóbbi 24 órában. Az esetek nagy részében hajléktalanokról van szó, akik gyakran ittas állapotban fagynak meg, de a tél áldozatai közé számítják azokat is, akiknek a halála a fűtéssel függ össze: tűz keletkezik vagy szén-monoxid-mérgezést szenved valaki a tökéletlen égés miatt.
Csehországban 24-en, Litvániában 23-an, Lettországban, illetve Szerbiában 10-en, Franciaországban hatan, Boszniában öten, Ausztriában, illetve Németországban négyen haltak meg, és van három-három halálos áldozat Szlovákiában, Horvátországban és Görögországban is, kettő Boszniában, valamint egy-egy Észtországban, Moldovában, Montenegróban, Macedóniában és Hollandiában. Romániában 38, Bulgáriában pedig 16 a halottak száma, de a bolgár adatban nincs benne az nyolc ember, aki a hétfői árvízben vesztette életét. Olaszországban kedden meghaltak tízen, amivel 40-re nőtt az itáliai áldozatok száma.
Mint az MNO beszámolt róla, szükségállapotot rendeltek el kedden Görögország északi részén, miután egy nagyobb folyó a heves esőzésektől megduzzadva kilépett medréből és számos házat elöntött – közölték a helyi hatóságok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:46, péntek | Külföld
Ungváron második napja tüntetnek a korrupcióellenes hatóságok függetlenségét korlátozó törvény ellen
2025. Július 25. 07:42, péntek | Külföld
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon és hazarendeli az Egyesült Államok delegációját a Dohában zajló egyeztetésekről - jelentette be Steve Witkoff különleges elnöki megbízott.
2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson
Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának