Városlista
2026. március 8, vasárnap - Zoltán

Hírek

2011. Július 05. 07:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Még nem emelik a dohányáruk adóját

Még nem emelik a dohányáruk adóját

Halasztja a dohánytermékek jövdéki adójának emelését egy, a gazdasági törvénymódosítási tervekhez beterjesztett javaslat.

 

Az adóemelést elnapoló javaslatot az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága csatolta a módosító csomaghoz: indoklásuk alapján az azonos értékű adót úgy lehet kiszabni, hogy a teher két része közül az értékarányosat csökkenteni, míg a mennyiséggel arányosat növelni kell.

A tervezett adóemelés három lépcsőben történt volna meg. Az első fázisban az ezer szálankénti jövedéki adó 9750 forintról 9980-ra nőtt volna, míg a kiskereskedelmi eladási ár utáni adó 28,4 százalék, de minimum 18.080/ezer darabról 29 százalékra, illetve minimum 18.510 forintra növekedett volna.

A második lépcsőt 2012 január elsején, míg a harmadik július 1-én tervezték bevezetni. Akkortól a cigaretta ezer darabonkénti adója már 10.470 forint, míg a kiskereskedelmi adó 30 százalék, de ezer darabonként minimum 19.400 forint lett volna – közli a hirado.hu.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.