Hírek
2020. Május 16. 17:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Meghaladta a 93 millió gigabájtot tavaly a magyar mobilinternet-forgalom
A belföldi negyedéves mobilinternet-forgalom - 2019 végén - túllépte a 93 millió gigabájtot, miközben fél évvel korábban csak 79 millió gigabájt volt
- mondta Karas Mónika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke szombat reggel az M1 csatornán.
A műsorban arról beszéltek, hogy vasárnap lesz a távközlés világnapja, amikor arra emlékeznek, hogy 1865. május 17-én húsz ország megalapította a Nemzetközi Távíró Egyesületet. Magyarország is az alapítók között volt.
Karas Mónika elmondta, az alapítás óta óriásit fejlődött a távközlés, mára "digitális ökoszisztémák" alakultak ki, amelyek felhasználók millióit és eszközök tízmillióit kötik össze.
"Tulajdonképpen elmosódtak a határok az informatika, az elektronikus hírközlés és a média között; míg régen csak fogyasztók voltunk, ma már gyakorlatilag hírszerkesztők és médiagyártók is vagyunk" - fogalmazott.
Hozzátette, a következő lépés az 5G lesz, ami óriási fejlődést fog jelenteni. Az 5. generációs mobilhálózat kapcsán elmondta, azokat a frekvenciákat, amiket ez használ majd, eddig is használták, a technológiának pedig nincs és önmagában nem is lehet káros hatása.
A hatóság egyébként folyamatosan méri az elektromágneses sugárzás mértékét, és még soha sem kaptak határérték feletti eredményeket - mutatott rá.
Az elnök köszönetet mondott mindazoknak, akik a koronavírus-járvány idején biztosították a távközlés fenntartását, hiszen az ő munkájuk hozzájárult ahhoz, hogy az ország működése zökkenőmentes legyen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport
A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
