Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2020. Június 24. 09:33, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: mti

Megint csökkent az aktív fertőzöttek száma, de elhunyt három beteg

Megint csökkent az aktív fertőzöttek száma, de elhunyt három beteg

7 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 3 krónikus beteg – közölte szerdán a koronavirus.gov.hu oldal. Hozzátéve, hogy az aktív fertőzöttek száma viszont ismét csökkent.

Mindössze 7 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 4114-re nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 3 krónikus beteg, ezzel 576-ra emelkedett az elhunytak száma, 2618-an pedig már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 920. Az aktív fertőzöttek 39 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 48 százaléka budapesti.

Jelenleg 183 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 13-an vannak lélegeztetőgépen.

Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (1952) és Pest megyében (609) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (376), Komárom-Esztergom (302), Zala (261) és Csongrád-Csanád megye (117), a sor végén pedig Békés és Tolna megye áll (13).

Megszűnt a veszélyhelyzet, de életbe lépett a járványügyi készültség. A veszélyhelyzet megszüntetését az tette lehetővé, hogy sikeres volt a járvány elleni védekezés első szakasza. Más országokkal ellentétben el tudtuk kerülni a tömeges megbetegedéseket és a több ezres haláleseteket. Ugyanakkor a járványveszély nem szűnt meg, így a járványügyi készültség fenntartására és néhány alapvető védelmi intézkedésre továbbra is szükség van.

A maszk viselése továbbra is kötelező az üzletekben, illetve a tömegközlekedési eszközökön. A maszkot helyettesítheti a szájat és az orrot eltakaró sál, vagy kendő is. A 65 év felettiek külön délelőtti vásárlási sávja megszűnt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget