Hírek
2020. Május 24. 15:33, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megjelent az iskolák júniusi működését szabályozó kormányrendelet
Megjelent az iskolák júniusi működését szabályozó kormányrendelet a Magyar Közlönyben, június 2. és június 15. között továbbra is tantermen kívüli, digitális munkarend szerint folyik az oktatás.
Az iskolák június 2. és június 15. között továbbra is tantermen kívüli, digitális munkarend szerint működnek azzal, hogy a tantermen kívüli, digitális munkarend tapasztalatai alapján egyéni vagy kiscsoportos foglalkozás szervezhető a tanulók felzárkóztatása céljából - áll a rendeletben.
A szakképzést folytató iskolák június 2-ától a veszélyhelyzetet megelőzően alkalmazott nappali vagy esti munkarendben, vagy tantermen kívüli, digitális munkarendben egyaránt működhetnek az iskola vezetőjének döntése szerint.
A jogszabály szerint június 2. és június 26. között minden általános és középfokú iskola megszervezi a tanulók felügyeletét. A felügyelet keretében napközi, szakkör, sportfoglalkozás, egyéni vagy csoportos felzárkóztató foglalkozás, fejlesztőfoglalkozás, egyéni vagy csoportos tehetségfejlesztő foglalkozás tartható.
Ha a tanuló a lakóhelyétől eltérő településen jár iskolába, és a saját intézményében nem tud tanulófelügyeletben
részt venni, felügyeletének ellátását a lakóhelye szerinti településen működő iskola nem tagadhatja meg.
A jogszabályban rendelkeznek a gyermekétkeztetésről is, amely szerint az iskolákban június 26-áig az intézményi gyermekétkeztetést a tanítási év szabályai szerint kell biztosítani. A felügyeletet igénybe nem vevő tanulók számára a szünidei gyermekétkeztetést a tanítási szünetre vonatkozó szabályok szerint kell biztosítani.
A rendelet június 2-án lép hatályba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld
A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat
100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.
2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.
