Hírek
2011. November 08. 14:00, kedd |
Belföld
Forrás: Orientpress.hu
Megkongatták a vészharangot a betegszállító cégek

Az utóbbi időszakban egekig emelkedő üzemanyagárak lassan az ellátás zavartalanságát veszélyeztetik - írja a Békés Megyei Hírlap.
Tankolni muszáj, az embereket ki kell fizetni, a járművek szervizelésén pedig nem lehet spórolni– ezt mondta az egyik Békés megyében dolgozó betegszállító cég képviselője.
Tény, hogy az idei üzemanyagár-emelkedés közel 80 forint literenként. Az október végi és a november eleji drágulás és a jövedékiadó-emelés kilométerenként 19 forint költségnövekedést okozott e téren. Ennek fedezete sem az idei, sem a 2012-es költségvetési tervezetben nincs biztosítva.
A betegszállítással foglalkozók úgy vélik, amennyiben nem kompenzálják az üzemanyagár-emelkedést, az működési zavarokat okozhat a rendszerben, vagyis finanszírozás hiányában nem tudnak minden betegszállítási igényt kielégíteni. A szolgáltatás akadozása ugyanakkor veszélyezteti ez egészségügyi ellátórendszert, hiszen az orvos-beteg találkozók mintegy húsz százaléka a betegszállítók közreműködésével jön létre.
A kormány utoljára tavasszal próbált segíteni a helyzeten, amikor a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma forrásokat csoportosított át az áremelések kompenzálására, és 200 millió forinttal megemelte a betegszállítók, valamint a szárazföldi mentők támogatását, továbbá 32 millió forint pluszforrást juttatott a légimentők számára. Azaz összesen 432 millió forint gyorssegélyt adott az ágazatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap
Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.