Városlista
2026. június 3, szerda - Klotild

Hírek

2012. Április 24. 07:03, kedd | Belföld
Forrás: OrintPress

Megvan a rák ellenszere?

Megvan a rák ellenszere?

Egy amerikai orvos olyan oltóanyagot talált ki, mely szerinte megelőzheti a rák kialakulását.

A hadsereg orvosaként dolgozó George Peoples úgy nyilatkozott: a gyógyszer most kezdi a harmadik fázisú klinikai kísérleteket és várhatóan az FDA jóváhagyását is elnyeri majd - számol be a Fox News.

A klinikai kísérletekben legalább 700 mellrákkal küzdő páciens vesz részt, akik minden hónapban - hat hónapon át - egy bőrbe adott injekciót kapnak. A hat hónap letelte után a betegek egy kiegészítő oltást kapnak hathavonta.

A cél: rák mentesség 3 évig. Peoples egyébként a rák elleni oltóanyagokon dolgozó program vezetője és a 90-es évek óta próbálja megtalálni a rák ellenszerét.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését

Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni

2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld

Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3

2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.