Városlista
2025. szeptember 5, péntek - Viktor, Lőrinc

Hírek

2014. Augusztus 01. 10:00, péntek | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Miért nem tudunk ellenállni az édességnek?

Miért nem tudunk ellenállni az édességnek?

Egy hosszú, nehéz és kimerítő munkanap után mire sem vágyik az ember, mint egy kis kényeztető édességre. Azonban vannak, akik jobban ellen tudnak állni a kísértésnek...

...míg mások addig esznek, amíg a szemük előtt van a csábító finomság. Egy a Fox News-on megjelent tanulmány szerint a különbség az agyi aktivitásban keresendő.

A szakemberek régóta kíváncsiak arra, hogy egyeseknek miért van nagyobb önkontrolljuk, mint másoknak. Az új tanulmány keretében megállapították, hogy a jutalmazásért és az önkontrollért felelős agyi régiók aktivitása megmagyarázhatja ennek okát.

A vizsgálat keretében a résztvevők agyi területeinek aktivitását mérték meg, miközben magas zsírtartalmú, csábító ételekről mutattak képeket nekik. A 31 női résztvevőnek mutatott képek fele olyan magas kalória-és zsírtartalmú ételeket tartalmazott, mint a sajtburger, a sült krumpli vagy a desszertek. A többi képen természetről vagy éppen emberekről készült pillanatfelvételek voltak láthatóak.

Az ezt követő héten a résztvevőknek folyamatosan be kellett számolniuk arról, hogy mit ettek, sóvárogtak-e hizlaló ételek után és ha igen, engedtek-e a csábításnak.

Megállapították, hogy azok, akik a jutalomért felelős agyi régióban mutattak nagyobb aktivitást, nem igazán tudtak ellenállni a kísértésnek, míg azok, akiknek inkább az önkontrollért felelős régiójuk volt aktívabb, sikeresebben álltak ellen az édességeknek és a magas kalóriatartalmú ételeknek.

Címkék: édesség, életmód

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 08:02, péntek | Életmód

Kampányt indított az MLSZ a diszkrimináció ellen

A közelgő világbajnoki selejtezők előtt kampányt indított a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ), hogy a válogatott mérkőzésein minden szurkoló tartózkodjon a diszkriminatív szabálysértésektől.

2025. Szeptember 03. 07:19, szerda | Életmód

Több mint 55 tonna mézet vont ki a forgalomból a Nébih

Több mint 55 tonna ismeretlen eredetű mézet vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) – olvasható a Nébih honlapján kedden közzétett tájékoztatásban.