Hírek
2016. Április 05. 07:40, kedd |
Sport
Forrás: mti
Mourinhót a szíriai válogatott élére hívják

José Mourinhót szemelte ki a válogatott szövetségi kapitányának a Szíriai Labdarúgó Szövetség (FASF).
A háború sújtotta közel-keleti ország szövetségének hétfői nyilatkozatából kiderül, hogy már el is küldték hivatalos ajánlatukat az 53 éves edző képviselőinek. "Nagyon fontos az országunk labdarúgásának, hogy világszínvonalú edzőt szerződtessünk, aki hozzásegíti válogatottunkat, hogy első alkalommal kijusson a világbajnokságra. Nyitottak vagyunk a tárgyalásokra, hogy megállapodás születhessen a két fél között" - írta az FASF közleménye, amelynek tartalmát a szövetség főtitkára a CNN honlapjának nyilatkozva megerősítette.
"Várjuk a válaszát, hogy megkezdődhessenek a tárgyalások" - közölte Kouteiba al-Refaim.
A FIFA-világranglista 123. helyén álló csapat ott lesz a 2018-as oroszországi világbajnokság ázsiai selejtezősorozatának harmadik fázisában. Szíria még sosem vehetett részt vb-n, a kijutáshoz 1986-ban állt a legközelebb, de az utolsó párharcban alulmaradt Irakkal szemben.
José Mourinhót decemberben menesztették az angol bajnoki címvédő Chelsea kispadjáról, és brit sajtóinformációk szerint már csak egy lépés választja el attól, hogy nyártól a Manchester United vezetőedzője legyen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 16:03, csütörtök | Sport
Vida Beni: Abszolút győzelem!
Beni élménybeszámolója a Pannónia Ring-i Histo Cup versenyről, amit megnyert!
2025. Július 24. 07:26, csütörtök | Sport
Ezüstérmes a női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, amelynek szerdai döntőjében 12-9-es vereséget szenvedett a görög csapattól.
2025. Július 23. 07:29, szerda | Sport
BL-selejtező - Örményországban egygólos győzelemmel rajtolt az FTC
A Ferencváros kedden győzelemmel kezdte meg szereplését a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében: a második forduló első felvonásán hátrányból fordítva 2-1-re nyert az örmény Noah vendégeként.
2025. Július 23. 07:28, szerda | Sport
Vizes vb - Az olimpiai bajnokot legyőzve döntős a férfi vízilabda-válogatott
A magyar férfi vízilabda-válogatott 19-18-ra legyőzte az olimpiai bajnok bajnok szerb csapatot a szingapúri világbajnokság keddi elődöntőjében.