Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2021. Szeptember 09. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nagyapja megöléséért elítéltek egy zuglói férfit

Nagyapja megöléséért elítéltek egy zuglói férfit

Nagyapja megöléséért 12 év börtönnel sújtott a Fővárosi Ítélőtábla másodfokon, jogerősen egy zuglói férfit - tudatta a tábla sajtótitkársága szerdán közleményben az MTI-vel.

Az eljárás adatai szerint a vádlottat a sértett nevelte fel. Viszonyuk 2018-ban megromlott, mert nagyapja szexuális kapcsolatot akart létesíteni a vádlott élettársával. Később kibékültek, ám amikor 2019. február 16-án találkoztak, a vádlott egy XIV. kerületi parkolóban elmetszette a sértett nyakát. A nagyapa a helyszínen meghalt, holttestét másnap a rokonok fedezték fel az autóban.

A vádlott a bűncselekmény elkövetésekor nem tisztázható mélységű tudatzavarban szenvedett. Önhibájából eredően gyógyszer és alkohol hatása alatt állt, ami károsan befolyásolhatta tudatállapotát. Ugyanakkor nem szenvedett olyan kóros elmeállapotban, amely kizárta vagy korlátozta volna cselekménye következményeinek felismerésében. A vádlott bűnösségét a bíróságok szerint saját ténybeli beismerő vallomásán kívül kétséget kizáró módon alátámasztották egyéb személyi és tárgyi bizonyítékok, valamint az igazságügyi genetikai szakértői vélemény.

Az első fokon eljáró Fővárosi Törvényszék kimondta a vádlott bűnösségét emberölés miatt, és 12 év börtönre ítélte azzal, hogy leghamarabb büntetése kétharmad részének kitöltése után bocsátható feltételes szabadságra.

Az elsőfokú ítéletet az ügyész tudomásul vette, ezért a törvény szerint a másodfokú eljárásban a vádlott büntetését már nem lehetett súlyosítani. A vádlott és védője felmentésért jelentett be fellebbezést, amit a védő később hatályon kívül helyezés és enyhítés érdekében is fenntartott.

A másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla az elsőfokú ítéletet lényegében helybenhagyta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában

2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.