Hírek
2013. Július 29. 11:06, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
NAV: több a visszatérő mulasztás a nyugat-dunántúli régióban
A korábbi években tapasztaltnál több visszatérő mulasztóra bukkantak az elmúlt időszakban a nyugat-dunántúli régió mindhárom megyéjében az adóellenőrök.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfői, a nyári ellenőrzés-sorozat félidejében kiadott tájékoztatójában közölte: a július 2-án indult országos akcióban a számla- és nyugtaadási kötelezettség teljesítését, a forgalmazott árucikkek eredetét, a jövedéki termékek forgalmazását, a foglalkoztatás szabályszerűségét kiemelten vizsgálják az adóellenőrök és pénzügyőrök. Intenzívebb NAV-jelenlétre számíthatnak az üdülőterületeken, strandokon, nagyobb rendezvényeken, fesztiválokon.
A Zala megyei adóellenőrök az őstermelőket ellenőrizték. Célirányosan egy Balaton-parti főút mellett már évek óta értékesítő vállalkozót is górcső alá vettek, mivel nála már korábban is tártak fel mulasztást. Az adóellenőrök megállapították, hogy a vállalkozó ismét be nem jelentett foglalkoztatottakat alkalmazott.
Vas megyében az adóellenőrök az őrségi vásár árusait ellenőrizték. Az akció során a revizorpárost is meglepte, hogy másfél órán belül ugyanazon egyéni vállalkozó két különböző értékesítési pontján nem adtak számlát.
A NAV közlése szerint például 12 napos üzletbezárásra számíthat az a fagylaltozó, amely egy éven belül kétszer is lebukott nyugtaadás elmulasztása miatt. Azokat, akik nem adnak számlát, illetve nyugtát, vagy nem a helyes összeget tüntetik fel a vásárlást igazoló bizonylatokon, a NAV egymillió forintig terjedő mulasztási bírsággal sújthatja. Az ismételt mulasztás súlyosbító körülménynek számít, ezért az érintettek magasabb összegű mulasztási bírságra, illetve üzletbezárásra is számíthatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 20. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: hatalmas megtiszteltetésnek érezném, ha Polgár Judit elvállalná a köztársasági elnöki felkérést
2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld
Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld
Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban
A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.
