Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2021. Január 21. 12:24, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Négyre emelkedett a madridi házrobbanás halálos áldozatainak száma

Négyre emelkedett a madridi házrobbanás halálos áldozatainak száma

Négyre emelkedett a szerdai madridi házrobbanás halálos áldozatainak száma, miután a baleset egyetlen súlyos sérültje éjjel elhunyt a kórházban - közölték a hatóságok csütörtökön.

A negyedik áldozat egy 36 éves pap, aki az egyház tulajdonában lévő ingatlan elromlott kazánjának javításánál segédkezett a szerelőnek, aki szintén életét vesztette. Rajtuk kívül két, az épület előtt a robbanás pillanatában elhaladó járókelő halt meg.

Az Antena 3 országos kereskedelmi televízió értesülése szerint az első feltételezésekkel ellentétben a robbanást nem a kazán meghibásodása, hanem egy szivárgó gázcső okozta.

A belváros sűrűn lakott, szűk utcáiról ismert La Latina negyedében található épület felső emeletei, oldalfalai leomlottak a robbanás erejétől, csupaszon hagyva a ház szerkezetét.

A törmelék rázuhant a környező házakra, az utcán parkoló autókra. A szomszédos iskola udvarán épp nem tartózkodott senki, mivel a két héttel ezelőtti rendkívüli havazás miatt még mindig használhatatlan volt.

A gyerekeket sértetlenül sikerült kimenekíteni, csakúgy mind a felrobban épület melletti idősotthon lakóit.

A tűzoltóság csütörtökön megkezdte a környék megtisztítását. A szakemberek átvizsgálják az épület szerkezetét, hogy kiderüljön: részben vagy egészében kell-e lebontani.

Felmérik a környékbeli házak állapotát is, az elővigyázatosságból éjszakára hotelekbe evakuált lakók csak ezután térhetnek haza. Az iskolában egyelőre távoktatásban folytatódik a tanulás.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld

Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek

Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.

2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld

Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést

2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld

Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést

2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld

Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban