Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2011. November 15. 14:14, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem tudott gyorsulni az eurózóna gazdasága

Nem tudott gyorsulni az eurózóna gazdasága

A várakozásoknak megfelelően nem sikerült felgyorsulnia az eurozóna gazdasági bővülésének a negyedévben, már Németországnak és Franciaországnak is nagy küzdelmet jelent a zóna recesszióba süllyedésének megakadályozása.

Az előző három hónaphoz hasonlóan 0,2 százalékos volt a GDP-bővülés a harmadik negyedévben is. Az adat éves szinten is összhangban van a becslésekkel, 1,4 százalékos volt a növekedés az előző év azonos időszakához viszonyítva. A várakozások szerint lassulhat a zóna gazdasága a negyedik negyedévben, az európai vezetőknek nagy küzdelmet jelent a térséget sújtó adósságválság miatti nyugalmatlanság eloszlatása. Mario Draghi EKB-elnök az enyhe recesszió lehetőségére figyelmeztetett.

A zóna legnagyobb gazdaságai ma reggel tették közzé GDP adataikat, mind Franciaország, mind Németország jó adatot mutatott fel a nagyobb fogyasztói kiadásoknak köszönhetően. A német gazdasági növekedés 0,5 százalékkal, míg a francia 0,4 százalékkal gyorsult. A spanyol és a belga növekedés megakadt a harmadik negyedévben, míg a holland és portugál gazdaság zsugorodást mutatott. Portugália - mely adóemelés mellett csökkentette kiadásait, hogy megfeleljen a 78 milliárd eurós nemzetközi segély megkapásához szükséges feltételeknek – közleménye szerint ez volt a negyedik egymást követő negyedév mikor romlott az ország gazdasági teljesítménye.


OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.

2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld

Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál

A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.

2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere

Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik