Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2019. November 21. 11:00, csütörtök | Bulvár
Forrás: mti

Nem turnézik a Coldplay, mert aggasztónak tartják koncertjeik környezeti hatásait

Nem turnézik a Coldplay, mert aggasztónak tartják koncertjeik környezeti hatásait

Nem indul lemezbemutató turnéra a Coldplay brit zenekar, mert aggasztónak tartják koncertjeik környezeti terheit.

„Kell egy kis idő, hogy megvizsgáljuk, hogy lehetnének egy turnénak kedvező hatásai a környezetre” – mondta a BBC-nek el Chris Martin énekes.

Az együttesnek pénteken Ammanban, Jordánia fővárosában lesz két fellépése, amit az interneten élőben lehet követni, az egyiket napfelkeltekor, a másikat naplementekor tartják, az Everyday Life című albumuk két felét mutatják be. Az album pénteken jelenik meg.

A zenekar utoljára 2016-2017-ben turnézott a világ körül, négy kontinensen 122 koncertet adtak.

Elmondta, csalódnának, ha a következő turnéjuk nem lenne karbonsemleges.

„Azért választottuk Jordániát, mert olyan helyet kerestük valahol a világ közepén, ahova általában nem jutunk el koncertjeinkkel” – magyarázta.

A Coldplay a londoni Természettudományi Múzeumban is ad egy koncertet november 25-én, minden bevételüket környezetvédelmi szervezeteknek szánják.

Címkék: coldplay, koncert, turné

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 06. 07:26, péntek | Bulvár

Ruszin-Szendi Romulusz elmondta a Szlava Ukrajini kifejezést

2025. Június 04. 07:12, szerda | Bulvár

Magyar Pepsi kerül a magyar polcokra

A Szentkirályi Magyarország Kft. beruházása nyomán hazatér a Pepsi gyártása, innentől kezdve a hazai boltok piacain megtalálható Pepsi termékeket import helyett helyben fogják gyártani -

2025. Június 04. 07:11, szerda | Bulvár

Szagmentes újrahasznosított műanyagokat fejlesztett ki a Mol

Egyéves kutatómunkával olyan szagmentes újrahasznosított műanyagot fejlesztett ki a Mol, amit a piaci igényeknek megfelelően az autók belső alkatrészeinek keverékeihez és csomagolóanyagok gyártásához is lehet használni.