Hírek
2015. Január 22. 12:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Müllner Nándor
Nemzetépítő regényfolyam, vagy csak történelmi regény

Karácsonyi ajándék, várva várt folytatás. És majdhogynem egy hónapba telt kiolvasni – ennyire szörnyű a csalódás. Bemutatom a Hunyadi sorozat hetedik kötetét.
Az új kötet megváltozott
Talán az én hibám, talán a mesterképzés új kihívásai, egy elfekvő államvizsga, de valahogy elveszítettem a lelkesedésem. Az előző kötetek sem voltak tökéletesek, de az író nyílt szívvel, bátran felvállalta: a történelmi tények mellé egy mesét kerített. Épp annyira lehet komoly, hogy Hunyadi János Zsigmond királyunk leszármazottja, mint amennyire nevetséges. Ki tudja?
De az olvasó nem sokat törődött ilyesmivel, hiszen az első kötetek inkább könnyedek, szórakoztatóak voltak, és csupán magunk lelkiismeretét (vagy környezetünk felháborodását) csitítandó mondogattuk: „hát mégiscsak történelemi könyvet olvasunk”. Ez a séma már a múlté. Az új kötet megváltozott. Mi történhetett? Folytatás...
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.