Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2019. December 09. 14:04, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nevet kaptak a berlini óriáspandabocsok

Nevet kaptak a berlini óriáspandabocsok

Meng Hsziangnak és Meng Jüannak nevezték el berlini állatkertben született óriáspandabocsokat - jelentette be hétfőn az intézmény.

Meng Hsziang neve azt jelenti, hogy az áhított álom, Meng Jüané pedig a valóra vált álom. Mindkét bocs hím - adta hírül a hétfői névadási ceremónián a Berliner Tierpark.

A ceremóniát kínai hagyomány szerint a bocsok életének századik napján rendezik.

Az anyaállat, Meng Meng augusztus 31-én hozta világra a kölyköket, amelyek ezzel az első, Németországban született óriáspandák lettek.

A hatéves nőstényt mesterségesen termékenyítették meg áprilisban, hogy növeljék a fogamzás esélyét a rövid termékeny időszak alatt.

Az ikrek apja a nyolcéves Csiao Csing, mindkét állatot 2017-ben adta kölcsön Kína a berlini állatpark, amely több mint 9 millió eurót (2,9 milliárd forint) költött egy minden igényt kielégítő pandaház építésére.

Címkék: óriáspanda, berlin, név

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld

Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát

Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -

2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld

Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben

Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.

2025. November 29. 09:19, szombat | Külföld

Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője

Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteki videóüzenetében.