Hírek
2025. Január 17. 07:58, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
NGM: hatalmas az érdeklődés az 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program iránt

Az előzetes regisztrációk száma január 15-ig meghaladta az 5600-at - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön az MTI-vel.
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozások beruházási aktivitását, termelési kapacitás bővítését és magasabb hozzáadott értékű termékek gyártását célzó programról tudható volt, hogy az abban foglalt vissza nem térítendő támogatás lehetősége megmozgatja majd a hazai vállalkozói közösséget, bíztunk abban, hogy sok vállalkozás tervez beruházást idén - mondta a közleményben Szabados Richárd kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és a technológiáért felelős államtitkár.
Az államtitkár hangsúlyozta:
a cél az, hogy a rendelkezésre álló forrás a leghatékonyabban hasznosuljon, ezért a támogatandó projektek egy objektív, előzetesen meghirdetett pontrendszer alapján kerülnek értékelésre.
Azért, hogy valóban a legígéretesebb fejlesztések közül kerülhessenek ki a támogatásban részesülő projektek, a NGM és a programelem lebonyolítását végző Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) úgy határozott, hogy az előzetesen meghirdetett kikötéssel szemben a pályázati keretösszeg 200 százalékát kitevő összeg meghaladásakor sem zárul le automatikusan a pályázati kérelmek befogadása - tette hozzá.
A tájékoztatása szerint ez azt jelenti, hogy minden olyan pályázati kérelmet befogad majd a rendszer, ahol az előregisztrációt és az előzetes adatfeltöltést az érintett vállalkozás 2025. január 17-én, péntek 17 óráig sikeresen és hiánytalanul elvégezte.
Erről a pályázati űrlap végén az "adatellenőrzés" funkciógomb megnyomásával tudnak megbizonyosodni a pályázók, emellett a hibátlan és sikeres feltöltésről rendszerüzenetet is kapnak az érintett cégek.
Csütörtökön és pénteken az MGFÜ megerősített ügyfélszolgálattal segíti a feltételek teljesítésében az előfeltöltésben elakadt pályázókat, illetve a módosított felhívás is kikerül a vali.hu oldalra - hívta fel a figyelmet Szabados Richárd.
A feltételeknek eleget tevő vállalkozások a pályázataikat 2025. január 22-én 10 és 16 óra között nyújthatják majd be. Ezt követően az MGFÜ az előzetesen meghatározott feltételrendszer alapján valamennyi határidőben benyújtott pályázatot egyenként értékelni fog.
A támogatásra jogosultak köre az elért pontszám alapján, transzparensen kerül meghatározásra.
A ponthatárt olyan szinten rögzítik, amely alapján a rendelkezésre álló 48 milliárd forintos támogatási keretösszeg hiánytalanul kiosztható a nyertes vállalkozások számára. Így biztosítható, hogy valóban a legjobb, a gazdaság növekedését és a vállalkozások méretugrását leginkább segítő ötletek, fejlesztések kapnak majd támogatást - fejtette ki az államtitkár a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 09. 09:51, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:
2025. Február 09. 09:50, vasárnap | Belföld
MOHU: a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros
A hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros – közölte a MOHU szombaton az MTI-vel.
2025. Február 09. 09:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: tegnap mi voltunk az eretnekek, ma mi vagyunk a mainstream
Tegnap mi voltunk az eretnekek, ma mi vagyunk a mainstream. Tegnap azt mondták, mi vagyunk a múlt, ma már mindenki látja, hogy mi vagyunk a jövő.
2025. Február 09. 09:42, vasárnap | Belföld
Újabb épületek születtek újjá a Budai Várban
Újabb állomásához ért a Budai Vár újjáépítését célzó Hauszmann program - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) pénteken az MTI-vel.