Hírek
2017. Július 07. 07:24, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Nőt a kötelező biztosítás díja
Az első fél évben 8,5 százalékkal 34 500 forintra nőtt a személyautók kötelező gépjármű-felelősségbiztosításainak (kgfb) átlagdíja a tavaly első félévi szinthez képest - közölte a Netrisk.hu saját adatai alapján.
Az online biztosítási alkusz közleményében kifejti, az összes szerződés közel kétharmadát kitevő évközi, a jármű megvásárlásakor kötött biztosítások átlagára 39 200 forint volt, az évfordulón kötötteké átlagosan 27 400 forint.
A közleményben Sebestyén László, a Netrisk.hu vezérigazgatója azt hangsúlyozta, hogy a növekvő gépjárműforgalom és a személyi sérülésekhez kapcsolódó, gyorsan emelkedő kártérítések miatt megugró kárhányad tette szükségessé a díjak korrekcióját az elmúlt évek rendkívül alacsony szintjéről. Hozzátette ugyanakkor, hogy ez a mérték Európában továbbra is az egyik legalacsonyabb.
Évközben is számos díjkedvezményt kínálnak a biztosítók, melyek összességében akár harmadával is "lenyomhatják" az adott autóra vonatkozó átlagdíjat. Az évközi váltók 63 százaléka már online rendezi a díjfizetést, és 70 százalékuk egy összegben rendezi a díját.
Az évközi kgfb-szerződéseket tekintve június végéig az Allianz, a K&H, az Union, az Aegon és a Wáberer együttesen az új szerződések 79 százalékát szerezték meg. Közülük két nagy biztosító, az Aegon és az Allianz is "hiányzott" az év végi kampányidőszak top listájáról, ami azt mutatja, hogy ezek a cégek már elsősorban az autósok 66 százalékát érintő évközi időszakra koncentrálnak - derül ki a közleményből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek
2026. Április 21. 09:00, kedd | Belföld
Forsthoffer Ágnes: vissza kell állítani a közbizalmat, ami a parlamentben kezdődik
2026. Április 21. 07:19, kedd | Belföld
Magyar Péter megnevezte kormánya hét miniszterét és további minisztériumokat jelentett be
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
