Hírek
2018. November 20. 07:39, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nőtt a halottak, csökkent az eltűntként számon tartottak száma a kaliforniai tűzvészben

Hétfő estig 79-re emelkedett a Kaliforniában november eleje óta tartó tűzvész halálos áldozatainak száma, ugyanakkor ezerre apadt a tűzvészben eltűntként számon tartott emberek száma - közölte a CBS amerikai televízió.
Előrejelzések szerint szerdától esőzések várhatóak szerte Kaliforniában. A tűzoltók és a mentésben részt vevők attól tartanak, hogy bár az esőzések segítenek a tűzoltásban, de nehezítik a mentést, ráadásul földcsuszamlásokra is lehet számítani. Hétfő estig a kaliforniai tüzek mintegy 55 százalékát sikerült megfékezni.
A tűzvészben az eddigi becslések szerint mintegy 12 ezer épület semmisült meg.
A természeti csapás okozta anyagi károk a biztosító társaságoknak várhatóan 9-13 milliárd dollárba kerülnek majd. A károk nagyobb része Kalifornia északi vidékein keletkezett. Mind az északi, mind a déli vidékek hasonló körülmények között lobbantak lángra: a magas hőmérséklet, alacsony páratartalom, a száraz növényzet és az erős széllökések együtt járultak hozzá Kalifornia történetének eddigi legpusztítóbb tűzvészéhez.
A szövetségi katasztrófa-elhárítási hivatal (FEMA) hétfőn bejelentette: hosszú távú lakhatási lehetőségek biztosításán dolgoznak mindazon ezrek érdekében, akik a tűzben elveszítették mindenüket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.