Hírek
2019. Július 08. 11:59, hétfő |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Nőtt Donald Trump támogatottsága
Donald Trump amerikai elnök támogatottsága 44 százalékos, elnöksége óta a legmagasabb – hozta nyilvánosságra legújabb közvélemény-kutatásának eredményét a The Washington Post című lap.
Az ABC televízióval közösen készített felmérés szerint Donald Trumpot segíti az erős gazdaság és a gazdasági kérdések hatékony kezelése, ám ezzel együtt is, a megkérdezettek többsége úgy látja, nem viselkedik elnökhöz méltóan.
A republikánus párti elnök támogatottsága az áprilisi 39 százalékról erősödött 44 százalékosra. A regisztrált szavazók 47 százaléka támogatja őt, míg 50 százalékuk nem ért vele egyet. Áprilisban ez az arány 42:54 volt.
Kiemelkedően magas, 51 százalékos támogatottságot tudhat magának Trump gazdaságpolitikája. A megkérdezettek 42 százaléka ért egyet az adópolitikával és 40 százalékuk szerint jó a jelenlegi amerikai külpolitika irányvonala is. Ugyancsak 40 százalékos a migrációs politika támogatottsága.
Tíz megkérdezett közül hat úgy tartja, hogy Trump nem elnökhöz méltóan viselkedik beiktatása óta.
A felmérés összevetette Trump és öt lehetséges demokrata párti vetélytársa népszerűségét. Joe Biden volt alelnök elfogadottsága 10 százalékkal nagyobb, mint Donald Trumpé. Ha most lennének a választások, Bernie Sanders szenátorra a megkérdezettek 49 százaléka, míg Trumpra a 48 százalékuk voksolna, és ha Elizabeth Warren lenne az ellenfele, akkor a szavazók 48 százaléka rá, 48 százaléka pedig a massachusettsi szenátorra szavazna.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 16:00, kedd | Külföld
Kínai külügyminiszter: a világ nem térhet vissza a \"dzsungel törvényéhez\"
2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld
Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében
Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról
2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan
A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".
