Hírek
2016. December 28. 17:06, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Őrizetbe vették a berlini merénylő egyik feltételezett társát
Őrizetbe vettek Berlinben egy férfit, aki kapcsolatban állhatott a német fővárosban karácsony előtt elkövetett iszlamista terrormerényletért felelősnek tartott Anis Amrival
- közölte szerdán a nyomozást felügyelő szövetségi legfőbb ügyészség. A közlemény szerint a 40 éves tunéziai férfit azért vették őrizetbe, mert telefonszáma szerepel Anis Amri mobiltelefonjában, és ellenőrzése során megállapították, hogy köze lehet a támadáshoz.
Kiemelték, hogy majd csak a nyomozás következő lépései után derül ki, megalapozott-e a gyanú, és csütörtök estig döntenek arról, hogy kezdeményezzék-e előzetes letartóztatását.
A közlemény alapján a gyanúsított hosszabb ideje élhet Berlinben, lakását és üzlethelyiségeit is átkutatták. A Spiegel Online hírportál értesülése szerint szerda kora reggel vették őrizetbe a szövetségi bűnügyi hivatal (BKA) nyomozói.
Anis Amri mobiltelefonját a december 19-én a német főváros nyugati központjában fekvő Breitscheid téri karácsony piacon elkövetett gázolásos merénylethez használt kamion vezetőfülkéjében találták meg, tárcájával együtt.
A támadásban 12 ember meghalt, 53 ember megsebesült. A feltételezett merénylő valószínűleg Hollandián keresztül Franciaországba, majd Olaszországba menekült. December 23-án Milánóban bukkant fel, ahol rendőrök tűzharcban megölték.
Az elutasított tunéziai menedékkérőt szélsőséges iszlamistaként tartották számon Németországban. Halála után előkerült egy videó, amelyen hűséget fogad az Iszlám Állam terrorszervezetnek. Szerdai német sajtóértesülések szerint az eddig feltételezettnél lényegesen jobban kiépített kapcsolati hálóval rendelkezett a németországi Ruhr-vidéken, ahol egy tucatnyi mecsetben járt. Az egyik dortmundi mecsethez kulcsa is volt, így ott tudott éjszakázni, 2015 vége óta pedig rendszeresen ingázott Berlin és a Ruhr-vidék között.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
2026. Január 18. 08:12, vasárnap | Külföld
Donald Trump szép gesztusnak nevezte, hogy Maria Corina Machado neki adta a Nobel-békédíját
2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld
Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk
Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.
