Hírek
2019. Január 11. 12:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Országszerte nőtt a légszennyezettség

Tovább romlott a levegőminőség a magas szálló por (PM10) tartalom miatt az ország jelentős részén – tájékoztatta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteken az MTI-t.
Putnokon veszélyes a levegő minősége, további 16 településen kifogásolt. Ezek: Budapest, Dorog, Dunaújváros, Eger, Esztergom, Miskolc, Kazincbarcika, Kecskemét, Nyíregyháza, Sajószentpéter, Salgótarján, Szolnok, Tatabánya, Tököl, Vác, Várpalota.
Szigeti Tamás, az NNK levegőhigiénés szakértője az MTI-nek jelezte: magas koncentráció esetén a kis méretű aeroszol részecskék a szem kötőhártyáját is irritálhatják, így gyakori tünet lehet a könnyezés.
A központ ismételten felhívja a figyelmet, hogy a gyermekek, az idősek, illetve a légúti megbetegedésben szenvedők lehetőleg kerüljék a szabadban végzett intenzív fizikai tevékenységet. Putnokon és annak térségében tartózkodóknál légzőszervi tünetek (például köhögés, légúti irritáció, nehézlégzés) jelentkezhetnek. Az érintett településeken a megerősödő szél vagy csapadék hozhat javulást.
Szigeti Tamás kitért arra is, hogy a fűtési időszakban a legjelentősebb légszennyező forrás a helytelen lakossági tüzelés. A Fűts okosan! kampány honlapján, a http://www.futsokosankampany.hu oldalon számos hasznos információ található milyen tüzelőanyag, milyen módon használható fűtésre. A légszennyezés elkerülése érdekében a távhővel vagy a földgázzal történő fűtés a legkedvezőbb - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld
Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!
Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.
2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról
Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt
A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!