Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2012. Január 03. 14:25, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Orvosok után mehetnek a pékek is?

Orvosok után mehetnek a pékek is?

Nyilvánvalóan a nagyobb kereset reményében távoznak külföldre a pékek, elsősorban a Nyugat-Dunántúlról mennek ki Ausztriába – jelentette ki Werli József, a Magyar Pékszövetség főtitkára a köztévé egyik műsorában.

Elsősorban Ausztria csábítja el pékjeinket, az ágazat jövedelmezősége itthon évek óta nagyon alacsony. A Magyar Pékszövetség főtitkára elmondta: a sütőipar jövedelmezősége évek óta nagyon alacsony, olyan szintű bérfejlesztést nem tud a szakma végrehajtani, ami arányban lenne az elvégzett munka nehézségével, körülményeivel. Problémát jelent az is, hogy a vállalkozók nem tudnak versenyezni a hipermarketek áraival.

Felhívta a figyelmet arra, hogy az újabb üzemanyagár-emelés miatt nő a pékek költsége, és miután többségük maga szállítja ki a termékét, ez várhatóan azt eredményezi, hogy drágul majd a kenyér. Az emelkedő bérek és bérterhek, az importalapanyagok drágulása ugyancsak erősíti ezt a folyamatot. Hozzátette: nő a búza felvásárlási ára is, ami megmozgathatja a lisztárakat is.

Beszélt arról is: segítséget jelentene az ágazatnak, ha a nagy láncok önköltségi szabályzatát hozzáigazítanák a valósághoz, másfelől el kellene érni, hogy a vállalkozások minél több szakbolttal rendelkezzenek - adta hírül a köztévé.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: orvosok, pékek

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld

Megerősítette Magyarország osztályzatát a Fitch Ratings

Megerősítette változatlan negatív kilátással Magyarország hosszú távú államadóskockázati besorolását az eddigi \\\"BBB\\\" - vagyis befektetési ajánlású - szinten a Fitch Ratings.

2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: végre távozott az MTVA hírhamisító vezérigazgatója

Megkésve, de ma végre távozott a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hírhamisító vezérigazgatója - írta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld

Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten

Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.