Városlista
2025. október 22, szerda - Előd

Hírek

2011. Szeptember 27. 07:13, kedd | Külföld
Forrás: HírTV

Peking hallani sem akar róla

Peking hallani sem akar róla

Peking visszautasítja a 14. dalai láma tervét saját utódlásának meghatározásáról.

És ragaszkodik a reinkarnáción alapuló kiválasztás hagyományos eljárásához, benne a tisztségnek a központi kormány általi jóváhagyásához – derül ki hétfői kínai hivatalos közlésekből.

A 76 éves dalai láma a hét végén kijelentette: „90 éves kora körül”, miután buddhista tudósokkal konzultált, meg fogja határozni, hogy halála után megmaradjon-e a dalai láma intézménye, folytatódjon-e az újraszületett megkeresése és kiválasztása, s ha igen, miképpen.

A dalai lámának nincs joga utódját kijelölni, a legfőbb tibeti vallási vezető reinkarnációját pedig a kínai központi kormánynak hivatalosan meg kell erősítenie tisztségében - mondta tájékoztatóján a dalai láma szavainak kommentálásra kért kínai külügyi szóvivő. (pr)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:26, kedd | Külföld

Uniós biztos: Európának most végleg le kell állítania az orosz gáz vásárlását

Most \"el kell jutnunk oda, hogy Európában végre teljesen leállítsuk az orosz gáz vásárlását\" - jelentette ki Dan Jorgensen, az energiaügyekért felelős uniós biztos hétfőn Luxembourgban.

2025. Október 20. 08:04, hétfő | Külföld

Volodimir Zelenszkij készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyinnal

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.

2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld

Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában

Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.

2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld

kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA

Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.