Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2013. Március 08. 15:33, péntek | Életmód
Forrás: MTI

Pollenhelyzet - Az égerre allergiásoknak nagyon erős tüneteik lehetnek

Pollenhelyzet - Az égerre allergiásoknak nagyon erős tüneteik lehetnek

Az éger esetében csütörtökön már nagyon magas pollenkoncentrációt regisztráltak, ami azt jelenti, hogy az arra allergiásoknak már heves tüneteik lehetnek - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat pénteken az MTI-vel.

Az Országos Környezet-egészségügyi Intézet (OKI) legfrissebb, pénteki jelentése szerint a 10. hét elején tovább erősödött a pollenterhelés. Az eddig beérkezett adatok alapján a hét első felében a mogyoró és az éger pollenkoncentrációja a legtöbb helyen elérte a tüneteket okozó közepes szintet, Zalaegerszegen pedig nagyrészt magas volt, az éger esetében pedig csütörtökön már nagyon magas koncentrációt is regisztráltak.
Szerdán és csütörtökön a ciprus- és tiszafafélék virágporából is tüneteket okozó koncentrációt mértek Zalaegerszegen. A kültéri allergén gombák koncentrációja viszont továbbra is alacsony - olvasható az OKI jelentésében.
Az ÁNTSZ szerdán közölte, hogy az idő melegedésével erősödött a pollenterhelés. Felhívták a figyelmet továbbá az OKI új szolgáltatására: a www.pollendiary.com/Phd/hu címen elérhető weblapon egy gyors regisztráció után az allergiások személyre szabott, hasznos információhoz juthatnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 14:00, szerda | Életmód

Csökkentenék az óriásplakátok számát

Karácsony Gergely: a főváros kész tárgyalni az új kormánnyal az óriásplakátok számának csökkentése érdekében.

2026. Május 06. 07:15, szerda | Életmód

Érettségi - Pedagógusok: átlagos nehézségű volt a matekérettségi

Átlagos nehézségű volt a matematikaírásbeli érettségi feladatlap, amely jól lefedte a tanult témákat - így nyilatkoztak az MTI által megkérdezett szaktanárok a keddi írásbeli vizsgáról.

2026. Május 04. 14:00, hétfő | Életmód

Magyar Mérnöki Kamara: fordulópont előtt áll az elektromos autózás Magyarországon

Fordulópont előtt áll az elektromos autózás Magyarországon - közölte a Magyar Mérnöki Kamara az MTI-vel az elektromobilitásról készített tanulmánya alapján.

2026. Május 04. 13:00, hétfő | Életmód

Hétfőn kezdődik a Magyar Tudományos Akadémia 200. közgyűlése

Ünnepi üléssel veszi kezdetét hétfőn a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) 200. közgyűlése, amelyen sor kerül az intézmény új vezetőinek megválasztására és Krasznahorkai László Nobel-díjas író köszöntésére is.