Városlista
2026. április 21, kedd - Konrád

Hírek

2018. Január 18. 07:26, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Rekordeladásokkal zárta a 2017-et a BMW Magyarországon

Rekordeladásokkal zárta a 2017-et a BMW Magyarországon

Kiemelkedő sikereket ért el az elektromos és hibrid autók eladásában a BMW Magyarországon és globálisan is - közölte Massimiliano Di Silvestre, a BMW Magyarország ügyvezető igazgatója.

Az elmúlt évben a bajor gyártó 140 darab "i" járművet, vagyis teljesen elektromos i3-ast (127 darab) és hibrid i8-ast (13 darab) értékesített Magyarországon. Az ezt megelőző évben 98 darabot adtak el ilyen járművekből. A jelentős növekedést az elektromos autók vásárlásának kormányzati támogatása is ösztönözte.

A BMW Magyarország rekordértékesítéssel zárta az előző évet: 2016-hoz képest 13 százalékkal több, összesen 2698 BMW-t adtak el, Miniből pedig 59 százalékkal többet, 224 darabot.

A BMW a magyarországi újautópiacon 2,3 százalékkal részesedik, azonban a prémium szegmens egyik éllovasa: a Datahouse adatai szerint utóbbi kategóriában részesedése 23 százalék volt tavaly.

A BMW nemcsak Magyarországon, hanem globálisan is rekordévet zárt az eladásokat tekintve. Összesen 2 463 526 autót adtak el, ez lett a cég eddigi legjobb értékesítési éve.

Az ügyvezető kiemelte, hogy elektromos és hibrid autóikból összesen 103 080 darabot értékesítettek, átlépve a 100 ezres álomhatárt. Ez a korábbi évhez képest 65 százalékos bővülés. A tervek szerint 2019 végéig több mint 500 ezer ilyen járművet adnak majd el globálisan.

Címkék: autó, bmw, eladás, rekord

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld

Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára

Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek

2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld

A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével

A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban