Hírek
2012. Március 31. 14:01, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Rubik-kocka épülne a Duna-parton

Egy magyar szellemi teljesítményeket bemutató központ fog épülni Budapesten, várhatóan a Rákóczi híd melletti állami területen.
Pénteken erről egy együttműködési megállapodást is aláírt Orbán Viktor miniszterelnök és Rubik Ernő feltaláló.
Arról, hogy mi köze van a Rubik-kockának egy art musem stílusában elkészülő épülethez, Fürjes Balázs egyes kiemelt jelentőségű budapesti beruházások irányításával kapcsolatos feladatok ellátásáért felelős kormánybiztos beszélt a kormány.hu-nak. Mint mondta, Rubik Ernő és Orbán Viktor írtak alá egy szándéknyilatkozatot, az alapötlet pedig Radnai Pétertől származik, amin később természetesen még sokat dolgoztunk. Ennek lényege, hogy jöjjön létre egy olyan intézmény, mely bemutatja 1100 év kiemelkedő magyar teljesítményeit, gondolatait, innovációit és ez kapjon helyet egy olyan épületben, mely a Rubik-kockát formázza és idézi föl, amiről mindenkinek a Rubik-kocka fog eszébe jutni. Az ugyanis egyedülállóan szimbolizálja a tudást, kreativitást, találékonyságot és innovációt. A magyar szellemi teljesítmények tehát jó helyen lesznek egy ilyen építményben.
Egy lehetséges helyszín - melyet még részletesen meg kell vizsgálni, ám első ránézésre alkalmasnak tűnik - a Rákóczi híd melletti, Infopark előtti, állami tulajdonú terület. A Duna-parton jó helye lenne, de még vizsgálják, hogy Budapesten van-e egyéb alkalmas terület. Azt szeretnék, ha a Rubik-kocka negyvenedik „születésnapján”, 2014-ben valósulna meg és 2017-ben nyithatná meg kapuit az épület.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.