Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2016. Július 18. 10:07, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Ruhák hamisítására berendezett raktárakat talált a NAV

Ruhák hamisítására berendezett raktárakat talált a NAV

Világmárkák hamisítására berendezett raktárakat találtak a NAV pénzügyőrei a nyíregyházi piac mellett, a két csarnokban nagy mennyiségű ruhaneműt és a hamisításhoz használt eszközöket foglaltak le

- közölte az adóhatóság sajtófőnöke, főosztályvezetője hétfőn az MTI-vel.
Suller György Attila alezredes elmondta, a NAV munkatársai láttán a raktárak előtt csoportosulók azonnal futásnak eredtek, azonban két vietnami és egy mongol állampolgárt sikerült elfogni.

A helyszínen szitanyomó eszközöket, programozható varrógépeket, valamint ismert világmárkák címkéit találták meg a pénzügyőrök. A profi hamisítók által használt varrógépekben lévő programkártyák a különböző márkajelzések speciális varrását is tartalmazták - ismertette a sajtófőnök.

Az egyenként 90 négyzetméteres raktárakból mintegy ötezer darab hamis ruhanemű és cipő került elő. A termékeket a pénzügyőrök lefoglalták és feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál - tette hozzá Suller György Attila.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt

A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció