Városlista
2025. november 5, szerda - Imre

Hírek

2011. Június 29. 14:17, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Soha nem látott rekordra ugorhat Magyarország fizetési mérlege

Soha nem látott rekordra ugorhat Magyarország fizetési mérlege

Az első negyedévben érhette el csúcsát a válság kezdete óta korrekciót vett folyó fizetési mérleg-így vélekednek a Napi Gazdaság által megkérdezett elemzők a csütörtökön megjelenő adatról. A Napi Gazdaság konszenzusa 900 millió e

 

A 2011 első negyedévben tapasztalt makrogazdasági folyamatok a külső egyensúly további javulását vetíti előre- állapította meg a jegybank a legutóbbi inflációs jelentésében. A Költségvetési Felelősségi Intézet Budapest elemzése szerint a kormány munkaerőpiacot,szociális ellátásokat és nyugdíjrendszert érintő, a Széll Kálmán tervben és a konvergenciaprogramban vázolt intézkedési valószínűleg nem hozzák az eredetileg tervezett költségvetési megtakarítást, így 2012-13-ban komoly rést kell valahogy betölteni. Ha a 900 millió eurós többlet bekövetkezik, akkor soha nem látott rekordra ugorhat Magyarország folyó mérlege, amely tőkemérleggel párosulva kiemelkedően magas finanszírozási többletet biztosíthat az országnak.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: költségvetés

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld

Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt

Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.

2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld

Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik

Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.