Hírek
2021. Január 19. 11:54, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sok helyen mintegy 10 fokkal volt enyhébb a reggel az előző naphoz képest
Hétfőhöz képest sok helyen mintegy 10 fokkal magasabb hőmérsékleti értékeket mértek kedd reggel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd reggeli adatai szerint különösen az ország középső sávjában mértek több fokos, néhol 10 Celsius-fok feletti hőmérsékletváltozást az előző reggelhez képest. A keleti és nyugati országrészben jellemzően kisebb, csak maximum néhány fokos eltérések voltak.
A meteorológiai szolgálat a Facebook-oldalán azt írta: megkezdődött az enyhébb levegő beáramlása a Kárpát-medencébe, amely szép lassan kiszorítja majd a hideg, fagyos légtömeget.
Az esti órákban a kevésbé felhős tájakon - az Alföldön, illetve az Északi-középhegység völgyeiben - még lehűlt mínusz 10 fok köré, néhol mínusz 13 fokig a levegő. Országos szinten azonban az elmúlt éjszaka már enyhébb volt.
Kiemelték: Baján, ahol hétfőn még mínusz 16,4 fokot mértek, és ezzel megdőlt a téli szezonrekord, kedden reggel 7 órakor 15 fokkal volt melegebb.
Az előrejelzés szerint a következő napokban tovább mérséklődik a hideg. Pénteken és szombaton a leghidegebb órákban sem lesznek jellemzőek mínuszok, napközben helyenként 10 foknál is melegebb lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld
Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció
2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
