Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2020. November 10. 15:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Sokfelé rossz a levegő

Sokfelé rossz a levegő

Országszerte sokfelé rossz a levegő minősége a magas szállópor-tartalom miatt. Budapesten a következő napokban tovább erősödhet a légszennyezettség.

A Főpolgármesteri Hivatal az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: Budapesten továbbra is magas a levegő aeroszolszennyezettségi szintje, a következő két napban pedig várhatóan még magasabb lesz.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ adatai szerint jelenleg egészségtelen a levegő Budapesten, Várpalotán, Putnokon, Kazincbarcikán és Sajószentpéteren.

Emellett kifogásoltnak minősítették Miskolc, Salgótarján, Vác, Esztergom, Százhalombatta, Székesfehérvár, Veszprém, Ajka, Tatabánya, Győr, Sarród, Sopron, Szombathely és Pécs levegőjét.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ kedden Facebook-oldalán kiemelte: a rossz levegőminőség leginkább a gyermekeket, az időseket, valamint a légúti, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedőket veszélyezteti. Ezért nekik - az érintett településeken - nem javasolják a hosszabb, szabadban történő tartózkodást, a kültéri fizikai munkavégzést és a sportolást.

Felhívták a figyelmet arra is, hogy a kültéri légszennyezők elsődleges forrása a helytelen lakossági fűtési módok alkalmazása, az avar és a kerti hulladék égetése, továbbá a közlekedés.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 11:00, vasárnap | Belföld

Vagyonnyilatkozat: Tovább csökkentek Orbán Viktor megtakarításai

Orbán Viktor tavaly március óta havi bruttó 7,2 millió forintot keres, mégis csökkent a megtakarítása: a januári vagyonnyilatkozathoz képest 667 ezer forinttal kevesebb pénze maradt.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.