Városlista
2025. szeptember 8, hétfő - Mária

Hírek

2012. Február 08. 13:41, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu

Súgnak a Tescónak?

Súgnak a Tescónak?

Újabb eset utal arra, hogy a Tescónál előre tudják, mikor indít ellenőrzéseket a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) – írja a Magyar Nemzet.

Az áruházlánc a lap birtokába jutott belső kör e-mailjéből kiderül: már azelőtt figyelmeztették a régiós vezetőket a szerdán esedékes vizsgálatra, hogy annak időpontját az NFH honlapján közzétette volna.

A hanyagul megfogalmazott kör e-mailben arról tájékoztatták a Tesco vezetőit, hogy február 8-án ellenőrzést végez a fogyasztóvédelmi hatóság. Mindez megegyezik azzal a tavaly áprilisi esettel, amikor a multinacionális vállalat budaörsi központjából ugyancsak arról tájékoztatták a hipermarketek vezetőit, milyen vizsgálatokra kerül sor. Ekkor az NFH-nál azzal magyarázták az esetet, hogy honlapjukon minden évben közzéteszik ellenőrzési és vizsgálati programjukat, ami általános jellegű és mindenki számára hozzáférhető.

A mostani esetben a Tesco kör e-mailjének keltezési dátuma február 6., hétfő, míg az NFH honlapjára 7-én, kedden reggel nyolc órakor került fel a szerdán esedékes ellenőrzésről szóló tájékoztató. Mindebből következik, hogy a multinacionális vállalatnál legalább egy nappal korábban tudtak a vizsgálatról.

Arról, hogy a tapasztalatok szerint az NFH-tól kiszivárognak bizonyos információk, Kardeván Endre, a vidékfejlesztési tárca élelmiszerlánc-felügyeleti államtitkára a lapnak korábban kijelentette: „Ígérem, hogy amíg én itt vagyok, s ilyen eset a tudomásomra jut, akkor a felelős nem sokáig fog itt dolgozni.”

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul

A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Kövér László: mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében történelmi siker

Mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében véve egy történelmi siker, amelyben, bár nemcsak a Fidesz vett részt, de tagjai sok tekintetben úttörők voltak