Hírek
2025. Április 25. 07:39, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Szexuálisan bántalmazta a családjában élő nevelt gyermekeket
Többrendbeli, tizenkét és tizennyolc év alatti, a hatalma, felügyelete alatt álló gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 31 éves férfival szemben.
Az elkövető 2021 közepétől 2023 márciusáig a feleségénél és anyósánál, mint nevelőszülőknél elhelyezett gyermekeket bántalmazta.
A vádirat szerint a Veszprém vármegyei elkövető munkahellyel nem rendelkezett, hozzátartozóinak segített a gyermekek ellátásában. A két család között szoros volt a kapcsolat, és a férfi a feleségével, valamint a nevelt és saját gyermekeivel együtt napi rendszerességgel az anyósánál tartózkodott, a gyermekeket reggel onnan vitték óvodába, iskolába és csak este mentek haza.
A férfi a gyermekekkel rendszeresen kiabált, ezért tartottak tőle, de a két nő is durván viselkedett velük, és nevelési eszközként napi szinten alkalmaztak lelki, fizikai erőszakot, ezért kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt nyomozás van ellenük folyamatban.
A vádlott ilyen körülmények között, a mindennapi együttlétek folytán a közte és a két családnál nevelkedett kiskorúak között kialakult hatalmi kapcsolatot, a felügyeletére bízott sértettek kiszolgáltatottságát kihasználva összesen hat gyermek sérelmére követett el szexuális cselekményeket.
Az ügyészség a vádiratában az előkészítő ülésen történő beismerése esetére mértékes indítványt terjesztett elő a letartóztatásban lévő férfival szemben, és 16 év fegyházbüntetést, 10 év közügyek gyakorlásától eltiltást indítványozott azzal ,hogy feltételes szabadságra nem bocsátható. Az ügyészség indítványt tett arra, hogy a bíróság véglegesen tiltsa el minden olyan foglalkozástól, tevékenységtől, amelynek keretében kiskorúval kerülne kapcsolatba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
2026. Július 20. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: hatalmas megtiszteltetésnek érezném, ha Polgár Judit elvállalná a köztársasági elnöki felkérést
2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld
Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
