Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2013. Október 03. 17:53, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Szigorodnak a gépjármű műszaki vizsgabiztosokra vonatkozó szabályok

Szigorodnak a gépjármű műszaki vizsgabiztosokra vonatkozó szabályok

A közlekedési hatóság törli a vizsgabiztosok nyilvántartásából azt, aki a jogszabályban meghatározott kötelezettségeit 2 éven belül 5 esetben, vagy pedig egyszer, de súlyosan megszegi, illetve azt is, aki a vizsga során a mérőműszereket illetéktelenül befolyásolja vagy szándékosan valótlan adatokat rögzít.

A szabályok a közúti járművek műszaki vizsgáztatásáról szóló rendeletet módosító tervezetben találhatók, és a kormány honlapján jelentek meg.
A törlés 5 évre szól. Azt követően is csak akkor lehet újra vizsgabiztos az illető, ha elvégzi az ehhez szükséges alaptanfolyamot, és azt követően eredményes vizsgát tesz.
A közlekedési hatóság akkor függeszti fel a vizsgabiztos tevékenységét, ha a jogszabályban meghatározott kötelezettségeit megszegte, vagy ha elmulasztotta bejelenteni a személyi adataiban, képzettségében, beosztásában és munkaadójában bekövetkezett változásokat. A felfüggesztés az utóbbi esetben az azt megalapozó okok megszüntetéséig, de legfeljebb hat hónapig tarthat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 18. 10:00, szerda | Belföld

Nagy Márton: a bankok túl drágák és túl sokan vannak

A bankok még mindig túl drágák és túl sokan vannak - írta Facebook-bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedden.

2026. Február 18. 06:35, szerda | Belföld

Két menet lesz a fővárosban március 15-én

Megszervezik a békemenetet, illetve a TISZA Párt is nagygyűlést tart a nemzeti ünnepen.

2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld

MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.